Dziennik Gazeta Prawana logo

Z korzyścią dla pacjentów i biznesu

Z korzyścią dla pacjentów i biznesu
embuk-importer
9 września 2019

Powstanie państwowej Agencji Badań Medycznych otwiera drogę do międzynarodowej współpracy w zakresie badań klinicznych z ośrodkami z całego świata. Pomóc w tym mogą również komercyjni partnerzy

Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych, w wystąpieniu poprzedzającym dyskusję zatytułowaną „Badania i rozwój w biotechnologii jako wiodąca gałąź innowacyjnej gospodarki kraju” wyraził przekonanie, że ABM będzie jedną z kluczowych agend wykonawczych Ministerstwa Zdrowia i stanie się wartościowym partnerem dla instytucji zagranicznych. Przypomniał, że rząd przygotowuje cały program badań klinicznych. Powstanie też sieć centrów zajmujących się tą dziedziną. – To zwiększy dostęp polskich pacjentów do najnowszych badań – mówił. Powiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat, rząd przeznaczy na ten cel 1,5 mld zł. Docelowo przedsięwzięcie ma przynieść korzyści ekonomiczne oraz zachęcać zagraniczne koncerny do inwestowania w Polsce. – Takie centra mogą przynieść szpitalom realne zyski – dodał.

Pozostało 84% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.