Skuteczność leczenia powinna być najważniejsza
Stworzona przez Ministerstwo Zdrowia polityka lekowa to dobry krok z punktu widzenia pacjentów. Część przepisów należy jednak poprawić. Takie wnioski płyną z dyskusji poświęconej tej tematyce podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy
Agnieszka Sznyk z Fundacji Innowo zaprezentowała na początku debaty wyniki badań na temat rozumienia polityki lekowej przez przedstawicieli biznesu, administracji państwowej i organizacji pacjentów. Rezultaty wskazują, iż zdaniem respondentów polityka lekowa powinna być przede wszystkim innowacyjna, dostępna i transparentna. Ponad 95 proc. pytanych wskazało, że najważniejszym jej elementem jest poszerzanie katalogu terapii o udowodnionej skuteczności.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.