Dziennik Gazeta Prawana logo

NFZ zamierza premiować przychodnie za jakość

3 września 2019

Będą dodatkowe pieniądze dla tych placówek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), które dbają o profilaktykę, wystawiają e-recepty oraz uzyskały certyfikaty jakości. To instrumenty motywacyjne, które wprowadza nowe zarządzenie prezesa NFZ.

O tym, że Fundusz chce promować wybrane obszary w POZ, pisaliśmy w czerwcu („Premia za komputer dla lekarza na wsi”, DGP nr 111/2019). Teraz znowelizował zarządzenie, które je dokładnie określa i precyzuje warunki, które będzie trzeba spełnić, by liczyć na dodatkowe finansowanie.

Pozostało 88% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.