Większe wydatki na leczenie dadzą wielkie oszczędności
W Polsce z powodu niewydolności serca cierpi ok. 600–700 tys. osób. Szacuje się, że w ciągu dekady liczba pacjentów wzrośnie o kolejne 250 tys. Powodem jest przede wszystkim starzenie się społeczeństwa, a także brak odpowiedniej opieki medycznej.
Choroby kardiologiczne są ściśle związane z wiekiem i coraz częściej są przyczyną śmierci. W 2017 r. w Polsce padł niechlubny rekord liczby zgonów: zmarło ponad 403 tys. osób, o 15 tys. więcej niż rok wcześniej. Za ponad 180 tys. zgonów odpowiadały właśnie choroby układu krążenia. W 60 tys. przypadków powodem była niewydolność serca, co stanowiło 30 proc. zgonów z powodu chorób sercowo-naczyniowych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.