Dziennik Gazeta Prawana logo

Pielęgniarki łatwiej wystawią elektroniczną receptę

21 lipca 2019

Możliwość korzystania przez pielęgniarki i przedstawicieli innych zawodów medycznych z certyfikatu ZUS służącego do podpisywania elektronicznych recept wprowadza przyjęta przez Sejm ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia.

Bezpieczny certyfikat ZUS to obecnie najwygodniejszy sposób uwierzytelniania elektronicznych dokumentów medycznych. Nie wymaga specjalnego oprogramowania i jest bezpłatny. Wprowadzono go przy wdrażaniu e-zwolnień, a potem rozszerzono możliwość jego wykorzystania na e-recepty, e-skierowania i elektroniczną dokumentację medyczną.

Dotychczas mogli z niego korzystać tylko lekarze. To jednak niejedyna grupa zawodowa, która wystawia recepty. Możliwości używania tego narzędzia bardzo brakowało pielęgniarkom.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.