Krótszy czas oczekiwania na badanie, większa stawka
Placówki, które zmniejszą kolejki do rezonansu magnetycznego, dostaną za te świadczenia o 5 proc. więcej do NFZ – przewiduje nowe zarządzenie. Warunkiem będzie skrócenie czasu oczekiwania co najmniej o 20 proc. oraz skreślenie z listy oczekujących o ponad 5 proc. więcej osób niż w poprzednim okresie rozliczeniowym. Trzeba też zrealizować co najmniej 400 badań w okresie sprawozdawczym.
Zarządzenie dotyczy świadczeń udzielanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a zmiany podyktowane są dużą liczbą pacjentów oczekujących na tego rodzaju badania. Jednocześnie, jak przekonują jego autorzy, daje ono możliwość zwiększenia racjonalizacji wydatków przez unikanie zbędnych hospitalizacji, których celem jest wyłącznie wykonanie diagnostyki.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.