Dziennik Gazeta Prawana logo

Krótszy czas oczekiwania na badanie, większa stawka

17 lipca 2019

Placówki, które zmniejszą kolejki do rezonansu magnetycznego, dostaną za te świadczenia o 5 proc. więcej do NFZ – przewiduje nowe zarządzenie. Warunkiem będzie skrócenie czasu oczekiwania co najmniej o 20 proc. oraz skreślenie z listy oczekujących o ponad 5 proc. więcej osób niż w poprzednim okresie rozliczeniowym. Trzeba też zrealizować co najmniej 400 badań w okresie sprawozdawczym.

Zarządzenie dotyczy świadczeń udzielanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a zmiany podyktowane są dużą liczbą pacjentów oczekujących na tego rodzaju badania. Jednocześnie, jak przekonują jego autorzy, daje ono możliwość zwiększenia racjonalizacji wydatków przez unikanie zbędnych hospitalizacji, których celem jest wyłącznie wykonanie diagnostyki.

Pozostało 83% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.