Resort zdrowia zatroszczy się o dietę młodych mam
Będzie standard, który kompleksowo określi zasady żywienia szpitalnego. Na razie w ramach pilotażu i obejmujący tylko jedną grupę pacjentów: kobiety w ciąży i w okresie poporodowym.
Obecnie nie ma przepisów szczegółowo normujących i standaryzujących kwestię szpitalnych jadłospisów, np. w odniesieniu do stawki żywieniowej czy norm. Pozostaje to w gestii dyrektorów szpitali, ale na to, że nie jest z tym najlepiej, wskazują nie tylko skargi pacjentów, lecz także niedawny raport NIK oraz docierające do Ministerstwa Zdrowia postulaty o konieczności prawnego uregulowania spraw związanych z dietą pacjentów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, minister zdrowia podjął decyzję o opracowaniu standardu, który kompleksowo określi zasady żywienia szpitalnego. Na początek obejmie on jedynie kobiety w ciąży i w okresie poporodowym. Jego zasady określić ma rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.