Bez kadry i pieniędzy nie da się usprawnić SOR-ów
Wprowadzenie kolejnych procedur i obowiązków, zamiast poprawić obsługę pacjentów, może wydłużyć ich czas oczekiwania na szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR) – przekonują lekarze. I ostrzegają, że jeśli nie zwiększy się finansowanie i nie przybędzie personelu, sytuacja na SOR-ach się nie poprawi.
Trwają prace nad projektem rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego. Budzi on emocje całego środowiska, jednym – krytycznym – głosem mówią w tej spawie zarówno lekarze, jak i ratownicy. Negatywnie projekt zaopiniowała Naczelna Rada Lekarska, brak poparcia zadeklarowały Porozumienie Lekarzy Medycyny Ratunkowej oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.