Nowy statut NFZ – pacjent zastąpi świadczeniobiorcę
Likwidacja departamentu spraw świadczeniobiorców w centrali NFZ i utworzenie departamentu obsługi pacjenta – takie zmiany przewidziane są w nowelizowanym rozporządzeniu w sprawie nadania statutu Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Analogiczne nowości – dotyczące wydziałów – planowane są w oddziałach wojewódzkich.
Na mocy rozporządzenia mają również powstać Biuro Profilaktyki Zdrowotnej, Biuro Audytu Wewnętrznego oraz Biuro Nadzoru Wewnętrznego (w centrali). Natomiast w regionach poza Wydziałem Spraw Świadczeniodawców zaplanowano likwidację wydziałów kontroli oraz utworzenie wydziałów obsługi pacjenta. Zarówno w centrali, jak i w oddziałach mają zostać wyodrębnione stanowiska inspektora ochrony danych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.