YouTuber dobry czy zły
Y outuberzy to ludzie, którzy kręcą, montują i wrzucają filmiki do internetu. Teraz to już jest zawód. Muszą być kreatywni i wypracować swój styl, żeby być oglądanym. Ci, którzy mają dużo obserwujących, czymś się wyróżniają. Jedni z najbardziej znanych i popularnych to Karol „Friz” Wiśniewski, „Blowek” oraz „Stuu”. Uważam, że to, co robią youtuberzy, może wpływać pozytywnie i negatywnie na zachowanie i życie potencjalnego obserwatora.
Youtuberów nie powinno oceniać się jako ludzi dobrych czy złych przez pryzmat tego, co nagrywają, ponieważ to, co nagrywają, to w większości powłoka, maska, a to, kim są, to zupełnie inna rzecz. Była masa youtuberów, którzy na swoich filmikach pokazywali, że ich życie jest fajne, a tak naprawdę ich sytuacja była straszna. Głównie takie sytuacje dzieją się przy związkach. Pary pokazują, że jest super, mają bogate, ciekawe życie i masę miłości, a tak naprawdę od dawna już nie są parą i kręcą filmiki tylko dla pieniędzy.
Są tacy, którzy pokazują, że kupują tylko drogie, markowe produkty – ubrania, kosmetyki. Na takie rzeczy przeciętny dorosły czy nastolatek nie może sobie pozwolić, więc to wywołuje u obserwujących smutek i załamanie. Ale muszą pamiętać, że to nie jest realne życie, że youtuberzy tak zarabiają, oni to testują.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.