Nagrody Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji rozdane
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ma już 15 lat. W warszawskiej Sali Kongresowej odbyła się Wielka Gala Integracji z udziałem premiera Donalda Tuska.
W czasie Gali rozstrzygnię- to konkursy organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zdobywcą nagrody głównej za całokształt twórczości w konkursie dziennikarskim został Cezary Galek z Radia Zachód. W kategorii najlepszy artykuł prasowy w konkursie dziennikarskim wygrał: "Pod opuszkami" autorstwa Pawła Walewskiego z tygodnika Polityka. Najlepszą audycją radiową została "Preclowa strona" Doroty Fredro-Bonieckiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Za najlepszy program telewizyjny jury konkursowe uznało "Spotrafić Rock''n''Rolla" Huberta Gorczycy z TVP 3 Lublin. W tegorocznej edycji konkursu jury przyznało dwa dodatkowe wyróżnienia honorowe za promowanie idei aktywności osób z niepełnosprawnością: redakcji Gazety Stołecznej oraz Programowi III Polskiego Radia.
Podczas Gali rozstrzygnięto też konkurs Warszawa bez barier 2009. Nagrodę główną otrzymał Dom Studenta nr 4 Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Zamenhofa 10 A, a wyróżnienie Gimnazjum nr 123 im. Jana Pawła II przy ul. Strumykowej 21.
W ramach działań na rzecz promocji obiektów dostępnych dla osób z niepełnosprawnością w Warszawie, przyznano specjalny Certyfikat Dostępności Kancelarii Sejmu RP za dostosowanie kompleksu obiektów sejmowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, który zostanie przekazany 19 stycznia 2010 r. marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu.
Podczas Gali Organizatorzy podziękowali wieloletnim partnerom i przyjaciołom Stowarzyszenia, przyznając Medale Przyjaciela Integracji. Otrzymali je Tadeusz Winkowski z firmy Quad Winkowski za wieloletnie wsparcie merytoryczne i eksperckie magazynu Integracja, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urząd m.st. Warszawy za finansowe i merytoryczne wspieranie projektów Stowarzyszenia. Medale Przyjaciela Integracji za aktualne działania na rzecz osób z niepełnosprawnością otrzymały fundacje korporacyjne: Fundacja Orange oraz Fundacja BRE Bank, które przyczyniają się do wspierania przedsiębiorczości osób z niepełnosprawnością.
@RY1@i02/2009/244/i02.2009.244.166.008b.001.jpg@RY2@
Wielka Gala Integracji
Fot. Arch.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu