Z roku na rok pijemy coraz więcej alkoholu
Mimo kryzysu Polacy nie oszczędzają na alkoholu. W ciągu ostatnich trzech lat jego spożycie rośnie i zwiększyło się w tym czasie aż o 1,5 litra czystego alkoholu na każdego Polaka.
- Stajemy się coraz bardziej zamożni, a alkohol jest coraz łatwiej dostępny - tłumaczy Kama Dąbrowska z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ta instytucja przygotowała właśnie coroczne sprawozdanie z wykonania ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Wynika z niego, że średnio każdy Polak wypił w 2009 r. aż ponad 9,5 litra stuprocentowego alkoholu. To oznacza, że średnio wypijamy rocznie po blisko 20 litrów wódki lub około 130 litrów piwa. I to właśnie spożycie alkoholi spirytusowych i piwa rośnie w Polsce najszybciej. Sprzedaż wina utrzymuje się na w miarę stabilnym poziomie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.