Dziennik Gazeta Prawana logo

"Solidarność" walczy o prawa związkowe

27 czerwca 2018

NSZZ "Solidarność" przygotowuje raport w sprawie łamania praw związkowych w zakładach pracy. Zostanie on przedstawiony ministrowi sprawiedliwości Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Zdaniem "Solidarności" w ostatnim miesiącu za przynależność związkową szykanowano pracowników sieci Biedronka, zakładów LG Chem w Biskupicach Podgórnych, Polifarb Cieszyn oraz Gerda 2 w Starachowicach. - W ciągu niespełna miesiąca kilkudziesięciu członków związku straciło pracę w wyniku bezprawnych działań pracodawców. W takich sprawach postępowania prokuratorskie powinny być zdecydowanie wszczynane z urzędu - uważa Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność". Raport o naruszaniu praw związkowych zostanie przekazany także do Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.