Miliony na staże, czyli jak rząd chce zatrzymać emigrację
Resort pracy szuka nowych metod walki z bezrobociem. Zamierza między innymi aktywizować młodych. - To dobrze, może zostaną w kraju - komentują eksperci
Urzędnicy resortów finansów i pracy mają ze sobą rozmawiać na temat korekt w planie wydatków Funduszu Pracy. Ministerstwo chce więcej środków na aktywizację młodych. - Mamy kilka instrumentów, które gwarantują trwałe wprowadzenie ich na rynek zatrudnienia - podkreśla wiceminister Jacek Męcina. Chodzi między innymi o przesunięcie pieniędzy na bony stażowe. To forma pomocy, która polega na dofinansowaniu stażu i zatrudnienia w firmie, która zgodzi się na przyjęcie stażysty na rok. Według wstępnego planu na aktywizację młodych w ten sposób ma pójść w przyszłym roku około 60 mln.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.