Dziennik Gazeta Prawana logo

60-latki bez wsparcia państwa

1 lipca 2018

Wbrew zapowiedziom rządu osoby 60+, które przejdą na emeryturę w wieku 67 lat, nie mają co liczyć na specjalny program aktywizacji zawodowej

Już za sześć lat mężczyźni będą musieli pracować do 67. roku życia. Kobiety czeka to dopiero za 26 lat. Podczas gorącej dyskusji na temat podwyższenia wieku emerytalnego rząd zapowiadał, że seniorzy nie mają co się bać dłuższej pracy, gdyż zostaną objęci specjalnym wsparciem. Co więcej, zgodnie z art. 20 ustawy z 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2012 r. poz. 637) Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do 31 grudnia 2013 r. powinno przygotować program wspierający zatrudnienie i aktywizację zawodową osób powyżej 60 roku życia oraz wspierania równości płci na rynku pracy. Taki program nie zobaczył jednak jeszcze światła dziennego.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.