Trybunał Stanu nie dla Wąsacza
W 2012 r. przedawnia się sprawa byłego ministra skarbu w rządzie AWS Emila Wąsacza, oskarżonego przed Trybunałem Stanu o nieprawidłowości przy prywatyzacjach. Sprawa wciąż czeka, bo nie ma sejmowego oskarżyciela, który w TS ma oskarżać byłego ministra. Wąsacz ma odpowiadać przed TS za domniemane nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU, TP SA i Domów Towarowych Centrum. W biurze TS wciąż nie ma sejmowego oskarżyciela, który musi mieć kwalifikacje sędziowskie. Oskarżyciel i sędziowie TS w konkretnej sprawie są wybierani na czas kadencji Sejmu; brak oskarżyciela to jedyna przeszkoda w rozpoczęciu procesu Wąsacza.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.