Dziennik Gazeta Prawana logo

Tam, gdzie grały emocje, ludzie głosowali chętniej

1 lipca 2018

W 728 gminach i miastach Polacy wybierali wczoraj wójtów, burmistrzów i prezydentów. To jednak nie koniec wyborów samorządowych - w 10 gminach, gdzie po pierwszej turze jeden z kandydatów wycofał się z rywalizacji, dogrywka odbędzie się dopiero 19 grudnia.

Uprawnionych do głosowania było 12 158 004 osób (w tym 185 obywateli innych krajów Unii Europejskiej mieszkających w Polsce), jednak zainteresowanie wyborami było umiarkowane. Zwłaszcza tam, gdzie po wyniku pierwszej tury wydawało się, że obecny prezydent czy burmistrz ma wygraną w kieszeni. Tak było w Poznaniu, którego prezydent Ryszard Grobelny otarł się o zwycięstwo w pierwszej turze. Tam frekwencja o godz. 15 była niemal o połowę niższa niż w innych częściach Polski. Natomiast w miejscowościach, gdzie grały emocje, ludzie chętni szli do urn.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.