Dziennik Gazeta Prawana logo

Chorzy policjanci będą traktowani jak pracownicy

29 czerwca 2018

Funkcjonariusz na zwolnieniu lekarskim może dostać nie 100, a 80 proc. uposażenia. Zamiast przygotowywać projekt ustawy, rząd mógł to zrobić, wykorzystując obecne przepisy

Dzisiaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się prawdopodobnie ostatnie spotkanie zespołu związkowo-rządowego ds. reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. W jego trakcie może zostać przedstawiony projekt w sprawie obniżenia uposażenia chorych funkcjonariuszy i żołnierzy. Zgodnie z nim mundurowi w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim będą otrzymywać 80 proc. uposażenia (obecnie jest to 100 proc.). Tyle dostaną w czasie zwolnienia z zajęć służbowych z powodu choroby, sprawowania osobistej opieki nad chorym dzieckiem do lat 14 czy opieki nad chorym członkiem rodziny. Natomiast 100 proc. uposażenia będzie otrzymywać funkcjonariusz lub żołnierz, jeśli ulegnie wypadkowi w drodze na służbę, w trakcie jej pełnienia lub w drodze powrotnej.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.