Dziennik Gazeta Prawana logo

Rządowy fortel z obniżką składki

27 czerwca 2018

PSL chce w piątek przepchnąć w Sejmie obniżkę składki do OFE. PO, PiS i SLD zwarły szyki przeciwko wspieranemu przez rząd pomysłowi.

PSL do ustawy o ubezpieczeniach społecznych wniosło poprawkę, obniżającą składkę do OFE z 7,3 proc. do 2,3 proc. Pomysł zgłosił niespodziewanie poseł Franciszek Stefaniuk (PSL) na wczorajszym drugim czytaniu. Zaskoczenie było tym większe, że rząd dopiero ruszył z konsultacjami społecznymi. - Przyszliśmy w sukurs Radzie Ministrów, która chce wprowadzić zmiany od 1 kwietnia, ale czasu zostało jej coraz mniej, bo są opóźnienia - powiedział "DGP" Stefaniuk. I dodał, że dopóki zmiany nie zostaną wprowadzone, minister finansów będzie blokował np. przekazanie większych pieniędzy na walkę z bezrobociem. - Boi się przekroczyć 55 proc. długu, a problem narasta, bo lada chwila przed Polakami otworzą swój rynek pracy Niemcy i Austria. Znów stracimy młodych ludzi i specjalistów, którzy w kraju są na bezrobociu - powiedział poseł.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.