Rząd znów chce ciąć etaty w urzędach
Dyrektorzy generalni będą musieli zmniejszyć o połowę zatrudnienie nowych pracowników w miejsce tych odchodzących. To jedno z najmniej dolegliwych rozwiązań, które opracowuje rząd
Administracja publiczna wciąż boryka się z przerostem zatrudnienia. Rząd po raz kolejny chce więc podjąć próbę zmniejszenia etatów urzędniczych. Propozycje w tym zakresie przygotowuje odrębnie szef służby cywilnej i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC). Pierwsza z instytucji opracowuje strategię zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej, a druga - strategię "Sprawne państwo 2020".
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.