Opozycja jednoczy się w sprawie Amber Gold
Sejm
Sprawa Amber Gold zakończyła wakacje w polityce. Choć Sejm zbiera się dopiero w przyszłym tygodniu, to już trzy partie mówią o powołaniu sejmowej komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Oprócz SLD, które pierwsze zapowiedziało taki wniosek, podobną inicjatywę zapowiadają PiS i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Lider SP argumentował, że trzeba wyjaśnić, jak to się mogło stać, że w XXI wieku polskie państwo było bezradne wobec firmy, która naigrywała się z tego państwa i żerowała na krzywdzie dziesiątków tysięcy ludzi. PiS i SP mają jeszcze jeden wspólny pomysł w kontekście Amber Gold: chcą szybkiego uchwalenia przez Sejm ustawy o konfiskacie majątku.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.