Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Polityka

Zmiany w OFE do trybunału

2 lipca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami DGP prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek ustawę o zmianach w OFE, zapowiadając jednocześnie skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej.

Minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Łaszkiewicz powiedział, że wątpliwości prezydenta budzi przede wszystkim nakaz inwestowania większej części aktywów w akcje, zakaz inwestowania w obligacje i daleko idąca ingerencja państwa w swobodę działalności gospodarczej.

- Decyzja prezydenta w sprawie OFE przetnie spekulacje dotyczące jej zgodności z konstytucją - skomentował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Jeżeli trybunał stwierdzi, że ustawa jest niekonstytucyjna, dojdzie do zapaści budżetowej i prawdopodobnie gigantycznych roszczeń odszkodowawczych - mówił z kolei w TVN 24 poseł PiS Andrzej Duda.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.