Prezydent chce euro. Ale na raty
Najpierw spełnienie kryteriów, potem decyzja o wejściu do strefy euro
Bronisław Komorowski zwołał na dziś Radę Gabinetową w sprawie euro. Prezydent proponuje, by podzielić dyskusję w sprawie euro na dwa tematy. Po pierwsze co zrobić, by spełnić kryteria konwergencji i jaki to będzie miało wpływ na polską gospodarkę. Dopiero potem miałaby się odbyć dyskusja na temat decyzji i daty wejścia Polski do strefy euro. - Rozdzielnie dyskusji pozwala na wciągnięcie do rozmowy o spełnianiu kryteriów konwergencji także ugrupowania eurosceptycznych. W końcu decyzję, czy wchodzić, czy nie, i tak podejmiemy po 2015 r. - mówi doradca prezydenta Jerzy Pruski, prezes BFG. Co oznacza, że do konsultacji w tej sprawie mogą zostać zaproszone PiS czy Solidarna Polska, które są w tej chwili zdecydowanie przeciwne wchodzeniu do strefy euro.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.