Podwyżki albo selekcja negatywna administracji
Rząd nie może w nieskończoność zamrażać funduszu płac w budżetówce
Ponad 3,1 mld zł - tyle według Ministerstwa Finansów uda się zaoszczędzić w tym i w przyszłym roku dzięki utrzymaniu na niezmienionym poziomie wartości funduszu wynagrodzeń w podsektorze rządowym i ubezpieczeń społecznych. Jest on w rządowej zamrażarce od wybuchu kryzysu. To nowe szacunki. Jeszcze w kwietniu resort spodziewał się znacznie większych kwot, wyliczając, że tylko w 2014 r. będzie to 2,2 mld zł, a w 2015 r. dodatkowe 3,4 mld zł. Nawet po korekcie w dół zamrożenie funduszu płac w budżetówce to jedna z ważniejszych pozycji w planie ograniczania deficytu finansów publicznych. Po stronie wydatków więcej uda się zaoszczędzić tylko na obsłudze długu publicznego 5,2 mld zł.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.