W drugim szeregu nie tylko PiS
Stanowiska wiceministrów zajmie oczywiście wielu posłów rządzącej partii, ale fotele dostaną też eksperci, fachowcy, a nawet dotychczasowi sekretarze i podsekretarze stanu
Nowy gabinet liczy pięciu ministrów więcej niż dotychczasowy, ale tylko dwa resorty więcej. Beata Szydło ma w rządzie aż pięciu ministrów bez teki. To: szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa, szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk, rzecznik rządu Elżbieta Witek oraz minister koordynator do spraw służb specjalnych Mariusz Kamiński. Przydziału nie ma natomiast Krzysztof Tchórzewski, który ma objąć nieistniejący jeszcze resort energii.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.