Opcja zerowa a la Ewa Kopacz
Premier pozbyła się z rządu ministrów kojarzonych z aferą podsłuchową i skłoniła do rezygnacji marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Chce również zmiany na stanowisku szefa Prokuratury Generalnej
Wieczorna konferencja Ewy Kopacz była krótka, ale okazała się bardzo głośna. Z tekami w rządzie pożegnali się trzej ministrowie konstytucyjni: Bartosz Arłukowicz (szef resortu zdrowia), Andrzej Biernat (minister sportu) i Włodzimierz Karpiński (MSP), szef doradców premiera Jacek Rostowski, koordynator do spraw służb Jacek Cichocki (który jednak zostanie szefem kancelarii) oraz wiceministrowie: Rafał Baniak (Skarb Państwa), Stanisław Gawłowski (środowisko), Tomasz Tomczykiewicz (gospodarka). Kopacz przeprowadziła też rozmowę z Radosławem Sikorskim, po której marszałek Sejmu złożył rezygnację.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.