Prezydent: Górnictwo to sprawa rządu, nie moja
Koalicja bez względu na efekty rozmów ze związkowcami przeforsuje ustawę restrukturyzującą Kompanię Węglową. Będzie ona konieczna, nawet jeśli prywatna firma zechce przejąć zagrożone kopalnie
Bronisław Komorowski nie zamierza ingerować w działania rządu ani odgrywać roli arbitra w konflikcie górników z rządem. - Prezydent powinien przyjmować postawę nieprzeszkadzania rządowi, ale też postawę gotowości w rozwiązywaniu problemów - tłumaczył wczoraj Bronisław Komorowski po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. W ten sposób przeciął dyskusję na temat możliwego zaangażowania i zastopowania rządowych planów, czego domagała się część opozycji.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.