Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Polityka

Wieczny Smoleńsk, wieczny Grunwald

22 kwietnia 2022
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

T rudno nam przewidzieć, kiedy i jak skończy się wojna o niepodległość i całość Ukrainy, ale pewien powiew dobrych wiadomości z frontu daje nam przestrzeń, by zająć się trochę Polską. Nie ulega wątpliwości, że każdy dzień solidarności z Ukraińcami, dominacji pięknego, ludzkiego zachowania, skupienia na niesieniu pomocy itd. podkopuje najważniejszą narrację polityczną ostatnich lat.

Fundament tej narracji to dehumanizacja pisowców/peowców, którzy zdradzili i rozkradli Polskę na zlecenie obcych. Od dwóch miesięcy dobrzy ludzie wspomagają ofiary prawdziwej, a nie publicystycznej wojny. Należą do różnych ideowych baniek. Miałkość krucjaty słów i oczywista dysproporcja pomiędzy nawet najbardziej agresywnymi działaniami naszych polityków i aktywistów a mordami żołnierzy Putina niejednemu rzuca się w oczy.

W obozie naszych głównych partii politycznych zapanował popłoch. Najbardziej czytelny powód głosowania na Zjednoczoną Prawicę to obrona przed zjednoczoną przez Tuska Koalicją Obywatelską, koalicją zdrajców dyszących żądzą ukradzenia polskim rodzinom 500 plus i przekazania ich islamistom.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.