Dziennik Gazeta Prawana logo

Wyborcy nie kupili rządowej tezy o samorządowych klikach

29 października 2018

Możemy być świadkami rekordowej liczby reelekcji dotychczasowych włodarzy . To znak, że mieszkańcy nie podzielają narracji PiS o patologiach

W 63 na 106 miast prezydenckich wybory rozstrzygnęły się już w pierwszej turze – podaje Związek Miast Polskich (ZMP). W większości przypadków są to włodarze, którzy przedłużyli swój mandat – rządzili przez ostatnie cztery lata i będą kontynuować swoją pracę przez kolejnych pięć. Wyjątki to Warszawa, Wrocław i Tarnobrzeg. W pierwszych dwóch prezydent siłą rzeczy musiał się zmienić, bo dotychczasowi (Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Dutkiewicz) nie ubiegali się o reelekcję. Mimo to zwyciężyli tam przedstawiciele ich obozu politycznego lub współpracownicy (Rafał Trzaskowski w Warszawie i Jacek Sutryk we Wrocławiu).

Pozostało 90% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.