Wyborcy nie kupili rządowej tezy o samorządowych klikach
Możemy być świadkami rekordowej liczby reelekcji dotychczasowych włodarzy . To znak, że mieszkańcy nie podzielają narracji PiS o patologiach
W 63 na 106 miast prezydenckich wybory rozstrzygnęły się już w pierwszej turze – podaje Związek Miast Polskich (ZMP). W większości przypadków są to włodarze, którzy przedłużyli swój mandat – rządzili przez ostatnie cztery lata i będą kontynuować swoją pracę przez kolejnych pięć. Wyjątki to Warszawa, Wrocław i Tarnobrzeg. W pierwszych dwóch prezydent siłą rzeczy musiał się zmienić, bo dotychczasowi (Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Dutkiewicz) nie ubiegali się o reelekcję. Mimo to zwyciężyli tam przedstawiciele ich obozu politycznego lub współpracownicy (Rafał Trzaskowski w Warszawie i Jacek Sutryk we Wrocławiu).
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.