Rabin proponuje premierowi Morawieckiemu spotkanie
Do rozmowy miałoby dojść tydzień po wejściu w życie polskiej ustawy o IPN
Marszałek Senatu oświadczył wczoraj, że do czasu wydania wyroku przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie nowelizacji ustawy o IPN nie powinno się stosować jej zapisów. Jak powiedział w TVN24 Stanisław Karczewski, przez pewien czas "nie powinna ona działać". - Ktoś musiałby być straceńcem i osobą nieodpowiedzialną, żeby zrobić coś, co mogłoby wzbudzać dalsze emocje. Bo w tej chwili są i zaczynają przeważać złe emocje - mówił. Podobną opinię w rozmowie z DGP wyraził wczoraj szef MSZ Jacek Czaputowicz. Stwierdził, że nie wyobraża sobie, "aby w okresie od wejścia w życie ustawy do orzeczenia trybunału państwo polskie ścigało na podstawie ustawy o IPN Ocalonych i świadków Holokaustu".
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.