Politycy kuszą lepszym zdrowiem
Na kanwie weekendowych konwencji PiS i KO sprawdzamy, co ogólnopolskie komitety wyborcze mają do powiedzenia na temat zmian w ochronie zdrowia. PiS zaproponował w Opolu kolejną piątkę – m.in. większe nakłady na lecznictwo, powstanie funduszu modernizacji szpitali z budżetem 2 mld zł czy pakiet badań kontrolnych dla każdego Polaka.
Z kolei KO przypomniała w Krakowie swój sztandarowy postulat skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza do 21 dni. Eksperci mówią: „Dobrze, że w końcu zaczęło się mówić o zdrowiu”. Praktycznie wszystkie formacje proponują wyższe nakłady na działanie systemu i zwiększenie kadr medycznych. Co do zasady, politycy stawiają jednak na korekty, a nie rewolucję. ©℗ A8
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.