Senat poprawia ustawę o 500+ dla niepełnosprawnych
Senatorowie cofają zmiany w ustawie o świadczeniu uzupełniającym, czyli 500+ dla osób niepełnosprawnych. Zostały one wprowadzone po nieoczekiwanym przyjęciu przez sejmową większość poprawki zgłoszonej przez opozycję. Jej konsekwencją byłoby znaczne rozszerzenie grupy osób uprawnionych do wsparcia. Zamiast tego osoby, których renty i emerytury przekraczają próg dochodowy wynoszący 1100 zł, będą otrzymywać zasiłek w obniżonej wysokości w myśl zasady „złotówka za złotówkę”. Ich emerytura lub renta plus świadczenie uzupełniające nie będą mogły być wyższe niż 1600 zł. W efekcie, choć nie jest to rozwiązani e tak korzystne jak poprawka PO, pozwoli to uzyskać wsparcie większej liczbie osób, niż zakładał pierwotnie rząd. © ℗ B10
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.