Dziś nad Wisłą kolejna runda gry o komisarza
W izyta Ursuli von der Leyen w Warszawie odczytywana jest jako spłata długu wdzięczności zaciągniętego przy jej wyborze na szefową Komisji Europejskiej. Rząd oczekuje dobrej oferty w sprawie teki dla naszego komisarza. Wciąż nie wiadomo, kogo PiS zaproponuje do pracy w Brukseli. Nie będzie to jednak typowana do tej pory Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości. – Nie wybieram się do KE, mam zamiar reprezentować Poznań w parlamencie krajowym – mówi DGP Emilewicz. Członkowie rządu w rozmowach z nami wskazują jako faworyta Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Premier Mateusz Morawiecki ma rozmawiać z von der Leyen nie tylko o stanowisku dla Polaka, ale również o klimacie i budżecie. © ℗ A2–3
fot. Stephanie Lecocq/EPA/PAP
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.