Dziennik Gazeta Prawana logo

Miasta rywalizują o mistrzostwa siatkarskie

5 czerwca 2009

We wrześniu 2008 r. honorowy prezydent FIVB Ruben Acosta ogłosił w Warszawie, że w 2014 roku Polska zorganizuje mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. To jedna z największych imprez sportowych globu. Zagrają 24 drużyny, w sześciu grupach. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkówki chce, by rozgrywki odbyły się przynajmniej w sześciu miastach, ale chętnym stawia wysokie wymagania. Mecze fazy grupowej muszą być rozgrywane w halach na powyżej 5 tys. osób. Obiekty na półfinały muszą mieć co najmniej po 10 tys. miejsc. Finał będzie rozgrywany w hali mającej co najmniej 15 tys. miejsc.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.