W 2010 roku ruszy budowa autostrady z Łodzi na Śląsk
Tylko godziny zostały do podpisania umowy na budowę odcinka autostrady A1 z centrum kraju na Śląsk. Ostatnie dni to nerwowa korespondencja pomiędzy resortem infrastruktury a ministerstwem finansów. Do parafowania umowy na 180-km odcinek autostrady A1 z Łodzi na Śląsk potrzebna jest opinia resortu finansów, który zatwierdza inżynierię finansową dla całego przedsięwzięcia. To zabieg niezbędny do wystawienia gwarancji rządowych dla koncesjonariusza. Finansowanie spoczywa bowiem na konsorcjum Autostrada Południe, na które składają się firmy: Budimex, Cintra Concessiones i Ferrovial Agroman. Wybór zwycięzcy nie jest niespodzianką - od kilku miesięcy rząd negocjował umowę już tylko z Hiszpanami.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.