Dziennik Gazeta Prawana logo

Autostrady będą, ale drogie

29 czerwca 2018

Po 1 lipca 2011 r. kierowcy samochodów ciężarowych zapłacą za przejazd autostradami nawet siedmiokrotnie więcej niż obecnie - planuje Ministerstwo Infrastruktury.

Dzisiaj pojazdy ciężarowe i autobusy poruszają się po drogach dzięki tzw. winietom - płacą po 8 groszy za każdy kilometr tras i nie muszą już ponosić dodatkowych opłat na autostradowych bramkach. Zmieni się to 1 lipca 2011 r., o ile - zgodnie z założeniami - zacznie funkcjonować elektroniczny system poboru opłat. Wtedy pojazdy ciężarowe zostaną obłożone znacznie wyższymi opłatami - za przejazd kilometra autostrady zapłacą minimum 20 groszy.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.