E-myto niezmiennie deficytowe
320 mln zł wpłynęło do kasy państwa z tytułu funkcjonowania elektronicznego systemu poboru opłat. Ale kwota ta nie uwzględnia kosztów funkcjonowania. Nim viaTOLL zacznie przynosić zysk, miną cztery lata
Na koniec listopada 2012 roku, po pięciu miesiącach działania systemu viaTOLL, który zastąpił tradycyjne winiety, wpływy z niego wyniosły 320 mln złotych - wynika z ustaleń "DGP". Mowa o pieniądzach, które trafiły do Krajowego Funduszu Drogowego. Nie jest to jednak suma, o której powiedzieć można, że "zarobiło ją państwo". To przychody nieuwzględniające kosztów funkcjonowania systemu.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.