Ministerstwo chce z powrotem zagonić tiry na A2
Kierowcy alarmują, że ograniczenia dla ruchu ciężkiego blokują im dostęp do krajówki. Ministerstwo Infrastruktury odpowiada, że problemu nie ma.
Przewoźnicy jeżdżący w kierunku niemieckiej granicy skarżą się, że wciąż mają zablokowany dostęp do drogi krajowej nr 92. Choć ta na dwóch odcinkach objęta jest systemem e-myta, to i tak stanowi o wiele tańszą alternatywę dla odcinka autostrady A2 kontrolowanej przez spółkę Autostrada Wielkopolska Jana Kulczyka. Jak twierdzą kierowcy, wszystkiemu winne są ograniczenia tonażowe stawiane przez gminy, które bronią się przed falą tirów omijających płatną autostradę.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.