Dziennik Gazeta Prawana logo

Wąsacz zaskarży rząd za e-myto?

27 czerwca 2018

ZDANIEM STALEXPORTU system w obecnej formie narusza zasady konkurencji. Chodzi o nierówne traktowanie w płaceniu VAT

Mija miesiąc od zastąpienia winiet systemem elektronicznego poboru opłat. Im dłużej funkcjonuje, tym więcej rodzi problemów. Najpierw były gigantyczne kolejki w punktach wydających urządzenia do naliczania opłat, chaos informacyjny i ostre słowa ze strony przewoźników. Później problem z uruchomieniem systemu zgodnie z planami, przez co przez dwa pierwsze dni lipca ciężarówki mogły jeździć po Polsce zupełnie za darmo. Gdy już wszystko ruszyło, okazało się, że wiele TIR-ów omija płatne odcinki i rozjeżdża lokalne drogi.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.