Dziennik Gazeta Prawana logo

Od lipca będzie pobierana opłata elektroniczna

27 czerwca 2018

Trzeba będzie wnosić opłatę elektroniczną za samochody o masie powyżej 3,5 tony i poniżej 12 ton oraz o masie co najmniej 12 ton, a także za autobusy niezależnie od ich masy. Wysokość stawek opłaty będzie wynosić od 0,20 do 0,53 zł/km dla autostrad i dróg ekspresowych oraz od 0,16 do 0,42 zł/km dla pozostałych dróg krajowych

Od 1 lipca wprowadzony zostanie system poboru opłaty elektronicznej. Będzie ona pobierana za przejazd wybranymi autostradami, drogami ekspresowymi i odcinkami dróg krajowych. Na początku będzie to 1565 km dróg zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.