W atrapach nie powinno się umieszczać fotoradarów
Prawo drogowe
Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do ministra spraw wewnętrznych w sprawie oznakowania fotoradarów. RPO przypomina, że od 28 czerwca 2011 r., kiedy zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. nr 133, poz. 772), obudowy fotoradarów powinny być żółte, a z dróg miały zniknąć wszystkie atrapy takich urządzeń. Tymczasem kierowcy skarżą się do RPO na przypadki, kiedy do nieoznaczonych odpowiednio atrap instalowane są urządzenia rejestrujące.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.