Będzie nowy pełnomocnik rządu
Tym razem ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zgodnie z projektem rozporządzenia ma nim być osoba pełniąca funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Do jego zadań będzie należało m.in. inicjowanie, koordynowanie i monitorowanie działań administracji rządowej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kierowanie rekomendacji i opinii w tym zakresie. Będzie mógł występować do poszczególnych ministrów z wnioskiem o zajęcie stanowiska lub rozpatrzenie sprawy, a także, za zgodą ministra infrastruktury i rozwoju, wnosić projekty dokumentów rządowych do rozpatrzenia przez Radę Ministrów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.