Dziennik Gazeta Prawana logo

Już warto pomyśleć o stypendium od ministra

NAUKA Ukończyłam pierwszy rok studiów. W minionym roku akademickim nie przysługiwały mi żadne świadczenia naukowe, mimo że miałam bardzo dobre wyniki. Brałam też udział w wielu konferencjach. Mam wysoką średnią. Zamierzam wystąpić z wnioskiem o stypendium rektora. Czy będę mogła ubiegać się o dodatkowe stypendia poza uczelnią - pyta pani Katarzyna

Student nie tylko ma prawo wnioskować o stypendium rektora, które przyznawane jest przez uczelnię, ale także o np. świadczenia przydzielane przez ministerstwo. Może się jednak ubiegać o nie dopiero po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Wyjątek dotyczy osób, które podjęły studia drugiego stopnia i rozpoczęły je w ciągu roku od uzyskania tytułu licencjata lub inżyniera. Stypendium może być przyznane studentowi, który zaliczył rok akademicki i uzyskał wpis na kolejny albo został przyjęty na studia drugiego stopnia. Wymóg ten nie dotyczy sytuacji, gdy przyczyną niezaliczenia roku był urlop od zajęć w uczelni udzielony w związku ze stanem jego zdrowia lub z narodzinami dziecka. Świadczenie nie przysługuje osobom, które ukończyły już jeden kierunek.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.