Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Edukacja

Nie zadowolą nas pozorne podwyżki dla nauczycieli

3 maja 2021
Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Sławomir Broniarz: Po roku zajęć zdalnych potrzebne są wytyczne, strategia powrotu, księga dobrych praktyk. A od ministra słyszymy tylko o brakach, nadrabianiu zaległości i zajęciach wyrównawczych

fot. Wojtek Górski

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czy podziękował pan już Ryszardowi Proksie, szefowi oświatowej Solidarności, który twierdzi, że wynegocjował wreszcie z rządem podwyżki płac nauczycieli, proporcjonalne do wzrostu średniej płacy?

(Śmiech) Nic nie wynegocjował. Jak sam mówił w mediach, tylko rozmawiał telefonicznie z ministrem na temat posiedzenia zespołu ds. statusu pracowników oświaty. Na środowym spotkaniu dowiedzieliśmy się jedynie, że minister przedstawi zmiany w systemie wynagradzania nauczycieli, awansu i pensum na kolejnym wspólnym spotkaniu 18 maja.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.