Wszyscy studenci podpiszą umowy z uczelniami
Uczelnie stosują niedozwolone klauzule w umowach ze studentami rozpoczynającymi naukę na studiach zaocznych i wieczorowych.
Student, który płaci za studia, musi podpisać umowę z uczelnią. Określa ona wysokość, termin i sposób wnoszenia czesnego oraz przyczyny i częstotliwość podwyżek. Powinny znaleźć się w niej też informacje o innych opłatach, które chce pobierać uczelnia m.in. za wydanie legitymacji, indeksu czy powtarzanie roku. Student musi ponadto sprawdzić, czy jest w umowie zapis o niepobieraniu przez uczelnie innych opłat niż wymienione w umowie. W innym wypadku może się okazać, że będzie musiał płacić np. za kurs językowy. Umowa powinna też określać obowiązki uczelni względem studenta na wypadek jej likwidacji lub utraty uprawnień do prowadzenia kierunku.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.