Dziennik Gazeta Prawana logo

Wszyscy studenci podpiszą umowy z uczelniami

Uczelnie stosują niedozwolone klauzule w umowach ze studentami rozpoczynającymi naukę na studiach zaocznych i wieczorowych.

Student, który płaci za studia, musi podpisać umowę z uczelnią. Określa ona wysokość, termin i sposób wnoszenia czesnego oraz przyczyny i częstotliwość podwyżek. Powinny znaleźć się w niej też informacje o innych opłatach, które chce pobierać uczelnia m.in. za wydanie legitymacji, indeksu czy powtarzanie roku. Student musi ponadto sprawdzić, czy jest w umowie zapis o niepobieraniu przez uczelnie innych opłat niż wymienione w umowie. W innym wypadku może się okazać, że będzie musiał płacić np. za kurs językowy. Umowa powinna też określać obowiązki uczelni względem studenta na wypadek jej likwidacji lub utraty uprawnień do prowadzenia kierunku.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.