Uczelnie będą sprawdzać dane o studentach
NOWE PRAWO - Informacje o każdym studiującym znajdą się w internetowej bazie prowadzonej przez resort nauki. Będą w niej zamieszczane m.in. dane o tym, ile punktów na naukę wykorzystał oraz jaką pobiera pomoc materialną.
Od nowego roku akademickiego uczelnie będą miały obowiązek przesyłania do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) dodatkowych danych o studentach. Na podstawie tych informacji powstanie internetowa baza, która pozwoli kontrolować to, czy student uczy się tylko na jednym bezpłatnym kierunku studiów. Tak wynika z rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 22 września 2011 r. w sprawie danych zamieszczanych w ogólnopolskim wykazie studentów (Dz.U. nr 204, poz. 1201). Wejdzie w życie 1 października 2011 r.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.