Dziennik Gazeta Prawana logo

UE sfinansuje wyjazdy doktorantów

Doktorant, który jako student wyjechał na praktykę za granicą w ramach programu Erasmus, będzie mógł ponownie skorzystać z takiej możliwości. Obecnie nie ma takiego prawa.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) chce, aby doktoranci częściej mogli wyjeżdżać na studia za granicę z programu Erasmus. Obecnie jest tak, że osoba ucząca się na pierwszym (licencjat, inżynier), drugim (magisterskie) lub trzecim stopniu studiów (doktoranckie) może w ciągu całego toku kształcenia wyjechać w ramach programu dwukrotnie - raz na staż (3 - 12 miesięcy) oraz raz na praktykę (także 3 - 12 miesięcy). Resort nauki zaproponował, aby w nowej edycji europejskich programów edukacyjnych na lata 2013 - 2020 była możliwość wyjazdu na staż osobno, także dla doktorantów, niezależnie od tego, czy skorzystali z tej możliwości wcześniej, czyli w czasie studiów.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.