Rząd chce oszczędzać na szkoleniach nauczycieli
W 2013 roku dyrektorzy szkół na podwyższanie kwalifikacji dla pedagogów otrzymają o połowę mniej środków niż obecnie
Redukcje wydatków publicznych doprowadziły do zmiany mechanizmu naliczania środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Zgodnie bowiem z uchwaloną przez Sejm 9 listopada 2012 r. ustawą okołobudżetową w przyszłym roku gminy będą mogły przeznaczyć na ten cel do jednego procenta, ale nie mniej niż 0,5 proc. z łącznej puli środków na wynagrodzenia dla tych pracowników. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone do art. 70a ust. 1 ustawy z 26 stycznia 1982 r. - Karta nauczyciela (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 97, poz. 674, z późn. zm.). Do tej pory obowiązywała sztywna zasada, że na szkolenia zawsze musi trafić procent. W skali kraju chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.