W przedszkolach znów brak miejsc dla 3-latków
Gminy nie inwestują w nowe placówki, a 6-latki nie chcą iść do szkoły
Od marca w większości miast rusza rejestracja do przedszkoli. Z danych zebranych przez DGP wynika, że na przyjęcie może liczyć podobna liczba dzieci jak w tym roku, czyli średnio niewiele więcej niż połowa trzylatków. W 2012 r. do przedszkoli dostało się zaledwie o 1 proc. więcej najmłodszych dzieci niż rok wcześniej. Oznacza to, że taką opieką zostało objęte 54,2 proc. dzieci. W nowym roku szkolnym może być podobnie. Gminy nie inwestują w nowe miejsca. A jedyną szansą na zmianę może być wysłanie przez rodziców 6-latków do szkół. Wówczas zwolnią się miejsca dla najmłodszych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.