Asystentów w szkołach brak
Mimo zwiększenia liczby klas pierwszych nie zatrudniono nowych nauczycieli ani ich pomocników. Co więcej, liczba pedagogów spadła. Przyczyna jak zwykle ta sama - finanse
- Od 1 września 2014 r. wraz z wprowadzeniem obowiązkowej nauki dla sześciolatków będą tworzone miejsca pracy dla 18 tys. nauczycieli - przekonywał w ubiegłym roku podczas debaty sejmowej Przemysław Krzyżanowski, wiceminister edukacji narodowej. DGP przeprowadził więc sondę w ponad 70 samorządach. Okazuje się, że mimo zwiększonej o blisko 200 tys. liczby uczniów nikt nie decyduje się na zatrudnianie ani nowych nauczycieli, ani ich asystentów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.